Pogoda dla Warszawy
Nocny Rajd Świetlików REPLIKA to cykliczna impreza turystyczna, która dwa razy w roku (maj i padziernik) odbywa się w Górach Świętokrzyskich od 1990 r. Rajd jest kontynuacją Nocnego Rajdu Świetlików organizowanego przez Komisję Turystyki Górskiej Oddziału Stołecznego PTTK oraz Warszawski Klub Górski im. prof. Walerego Goetla jako wsporganizator do roku 1989.
 Następny Rajd Świetlików Replika 49           startuje w maju 2018 r.
Rajd Świetlików - Replika 48

Kochane Świetliki!

Wasi jak zawsze
ORGI

Rajd Świetlików - Replika 47

Kochane Świetliki!

"Wiosna witała nas inaczej niż przedtem..." jak głoszą słowa piosenki. Śnieg, niskie temperatury jedynie podniosły walory górskich wędrówek podczas których układaliśmy trasę 47ej edycji Rajdu. Trasa ułożona, zapraszamy was do wspólnej przygody!
Co nowego? Uruchomiliśmy dzienną trasę Rajdu, która startuje 6.05 z tego samego miejsca co trasa nocna dzień wcześniej. Drugiej nocy zaproponujemy wam trasę w stylu InO coraz bardziej popularnych Imprez na Orientację rozgrywanych zarówno w terenie miejskim jak i poza miastem.
Życzyny dobrej zabawy i do zobaczenia w mroku i blasku czołówek
Houk

Wasi jak zawsze
ORGI

Rajd Świetlików - Replika 46

Kochane wietliki!

Rajd Świetlików - Replika 45

Kochane wietliki!

Zbliżają się wakacje, rozjedziemy się każdy w swoją stronę. Zanim to jednak nastpi spotkamy si w Górach Świętokrzyskich. Będziemy razem wędrować, śpiewać w nocy przy ognisku i odpoczywać w blasku słońca za stodołą sycić oczy ulubionymi widokami. Do zobaczenia w wietle czołowek!
  • Termin: 17-19.06.16
  • Start: To samo miejsce co pół roku temu. Parking przy drodze nr 752 pomidzy w Katarzyną a Krajnem Pierwszym (bliżej Krajna).
  • Koordynaty: 2051'50.2"E
  • Trasa rajdu: Trasa rajdu obejmuje dwa odcinki nocne. Pierwszy (noc z piątku na sobotę) o długości ok. 29 km . Drugi (noc z soboty na niedzielę) o dugości ok. 12 km.
  •  Wpisowe: 40 zł od osoby (zawiera bilet do Świętokrzyskiego Parku Narodowego). Patne gotówką na starcie.
  • Zgoszenia: mrzeczkowski68(mapa)gmail.com do dnia 14.06.16

Rajd Świetlików - Replika 44

wietliki,

wakacje za nami. Przyszedł czas na jesienne nocne wędrowanie. Zapraszamy was na jesienną edycję Nocnego Rajdu Świetlików. Właśnie teraz na jesieni obchodzimy 25 lat. Uczcijmy to razem!

• Termin: 16-18.10.15
  • Start: Parking przy drodze nr 752 pomidzy w Katarzyn a Krajnem Pierwszym (bliej Krajna)
  • Koordynaty: 5053'29.4"N 2051'50.2"E
  • Dugo trasy I noc: 26 000m
  •  Wpisowe: 30 z patne na starcie.
  • Zgoszenia: do 12.10.15 na email podany w formularzu zgoszenia.

Rajd REPLIKA 43  /  maj 2015

Witajcie Świetliki w ten pęikny słoneczny dzień

• Termin: 22-24.05.2015
  • Trasa: Meldujemy, e trasa zosta ułożona! Liczy ok 28 km. Tak jak wspominaem na FB, przejdziemy po raz pierwszy koło Klasztoru na Św. Krzyżu. Dyrekcja Parku wyrazila zgodę.
  • Teren: wymagajcy, górski, skały, kamienie, błoto. Buty powinny by na odpowiednim poziomie.
  • Start: Huta Szklana, parking przy wejściu czerwonego szlaku do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Start czynny od godz 22:00.
  • Koordynaty: 5051'47.9"N   2101'26.5"E
  • Google Maps: zobacz
  • Zgoszenie: Patrole proszę zgłaszać na mój adres e-mail w pliku Excel. Aktualny plik niebawem powiesimy na WWW. Skorzystajcie ze starego pliku dostpnego pod adresem: www.europaimy.org
    • Formularz zgłoszenia  (xls) ? [pobierz ]
    • Karta patrolu i zgłoszenia na (doc) ? [pobierz]
    • Regulamin  (pdf) ? [pobierz]
  • Regulamin: w kolejnym komunikacie i na WWW. Zasady zasadniczo bez zmian :)
Pozdrawiamy
Organizery

Rajd REPLIKA 42
odbył się w dniach 3-5 padziernika 2014

Drodzy wdrowcy!. Jesień przyszła gwatownie i punktualnie. Liście na drzewach coraz bardziej zachęcają do robienia zdjęć w tych niepowtarzalnych okolicznociach przyrody. Róbmy je więc razem, wędrujc, witając świt odpoczywajc za stodołą. Zabieramy was na kolejny 42 już Rajd. Miejsce noclegu fantastyczne! Musicie tam być. Do zobaczenia w wietle czołówek!
  • Termin: 03-05.10.2014, od godz 22:00
  • Start: Szkoa Podstawowa NIESTACHÓW 271
  • Jak trafi na start: przykadowa trasa z Warszawy
  • Wane: Na miejscu noclegu mamy moliwo zjedzenia ciepego posiku (odpatnie, ale tanio). Osoby zainteresowane prosz przygotowa zapas gotwki na ten cel
  • Zgoszenia: Prosz wypeni kart zgoszenia patrolu (w zaczeniu) i odesa j do mnie (ci, ktrzy tego jeszcze nie uczynili).
  • Trasa: PIERWSZA NOC: 26 km, DRUGA NOC: 12 km.
    Obowizuj buty terenowe, trasa miejscami jest bardzo podmołka i botnista, czekają was też strome podejcia.
  • Wicej o Rajdzie: https://www.facebook.com/NocnyRajdSwietlikow
  • Zgoszenie i dokumenty:
    • Formularz zgłoszenia  (xls) ? [pobierz ]
    • Karta patrolu i zgłoszenia na (doc) ? [pobierz]
    • Regulamin  (pdf) ? [pobierz]

Pozdrawiamy i do zobaczenia na STARCIE!

Organizatorzy (czonkowie PTTK, WKG):
  • Maciej Rzeczkowski: 602396903 ?  mrzeczkowski@vigo.com.pl
  • Krzysztof Kumierski: 725993822 ?  k_kusmierski@poczta.onet.pl
  • Joanna Golatowska: 507703802 ?  j.golatowska@gmail.com

Uwaga! Dane kontaktowe podane s w celach turystycznych, do kontaktw organizacji turystycznych i turystw indywidualnych. Niedozwolone jest wykorzystywanie adresw mailowych i nr telefonw w celach innych ni turystyczne.
Zabronione jest wykorzystywanie tych danych do celw reklamowych, marketingowych i innych celw komercyjnych.

aktualizacja: 2014.09.25
Valid HTML 4.01 Transitional